Degustace čaje


Degustujte čaj všemi smysly

 

1. PROHLÉDNĚTE SI ČAJOVÉ LÍSTKY

Máte možnost posoudit jejich velikost a pečlivost zpracování, stejně jako obsah nežádoucích přimísenin (dřevo, stonek). To, zda je čaj čerstvý, lze vyčíst z barvy – vybledlé lístky jsou většinou staré.

 

2. PŘIVOŇTE K SUCHÝM LÍSTKŮM

Zjistíte míru přirozeného čajového aroma. Dbejte na jeho intenzitu. Dle aroma můžete určit původ čaje (čaje z oblasti Darjeelingu mají nádech sušeného sena, Assam voní jemně do karamelu).

 

3. CO VŠE MŮŽETE ROZPOZNAT V ŠÁLKU

Typické zabarvení oblasti původu (čaje z Assamu jsou tmavě hnědé až černé, z Darjeelingu světlé až sytě zlaté, ceylonské pak červenozlaté), zpracování a fermentace (fermentované čaje jsou tmavší než polofermentované nebo nefermentované).

 

4. VYLUHOVANÉ ČAJOVÉ LÍSTKY

Lístky po vyluhování dávají nejlepší informaci o charakteru čaje. Lze rozpoznat kvalitu sklizně a zpracování (nepoškozené lístky), zda-li je čaj čistý nebo zda se jedná o nějakou směs. Ve vůni se zároveň projevuje intenzita aroma a míra jemnosti čaje.

 

5. VŮNĚ LINOUCÍ SE ZE ŠÁLKU (KONVICE)

Aroma dobrého čaje má být typické vzhledem k původu, silné a mnohavrstevnaté. Typické aroma čaje z oblasti Darjeeling: svěží, jemné, intenzivně květnaté, muškátové.

 

6. CHUŤ

Převálejte čaj několik sekund po jazyku. Rozpoznáte sílu (bohatost chuti) čaje stejně jako míru vyluhování tříslovin (hořkost).

 

7. DÉLKA CHUTI, AROMA

Čím delší, tím lepší. V průběhu trvání chuti lze také cítit míru čistoty čaje (nežádoucí přimíseniny mají čajově netypické nuance)

koreni-koruna.cz
Eshop
Doprava na SLOVENSKO


Dopravné na Slovensko jen 200kč.
Při objednávce nad 3000kč je dopravné zcela ZDARMA
.

Detailní pohled 360°

Klikněte na obrázek
a podívejte se detailně
na naše luxusní zboží.

AKCE MĚSÍCE PROSINEC


Ke každé objednávce

ZDARMA!!! 

Pernikové koření 100g

 

Kontaktujte nás
Jsme také na Facebooku


Počítadlo návštěv:

Naše značky